Bartek, Lenka i sny

okladka_pop1 kopia

 

INNA BAJKA-KOBIETNIK: Ależ się nam te opowieści podobają! Jest w nich wszystko – niebanalny pomysł, ważne problemy najmłodszych, przezabawne przygody, mądre przesłanie, inspiracja do wymyślania własnych historyjek, materiał do przedyskutowania…(…) U nas wciąż wywoływały wybuchy śmiechu, bardzo żywe emocje, mnóstwo dywagacji – jak też ta niesamowita przygoda się skończy?

KSIĄŻKI NA CZACIE: Do książki dodana została płyta, na której wszystkie opowieści czyta Jacek Kawalec, co trwa 65 minut. I tę płytę właśnie moja siostra przesłuchała już tyle razy, że chyba mogłaby cytować fragmenty z pamięci.

MALUSZKOWE INSPIRACJE: To niezwykle mądre opowieści pokazujące świat z perspektywy dziecka, a pani Joanna ma ogromny dar wcielania się dziecięcą naturę. Ta książka to fantastyczny pomysł na prezent dla każdego przedszkolaka, a zwłaszcza tych, w których życiu pojawiło się właśnie rodzeństwo.

KUSIĄTKA: Dzieci przeżywają historie Bartka jak swoje, a sny pozwalają im zrozumieć wiele trudnych sytuacji. Bardzo podoba mi się to podejście, bo naprawdę trafia do umysłu i serducha kilkulatków. Opowieści są bardzo wesołe i napisane z poczuciem humoru, a jednocześnie okazują się być znakomitym komentarzem do dziejącej się rzeczywistości, komentarzem całkiem na serio.

KIEDY MAMA NIE ŚPI: To już trzecia, ale mam nadzieję nie ostatnia część tej wyjątkowej, zabawnej i bardzo mądrej serii. Powiem wprost: apetyt rośnie w miarę jedzenia. Z każdą kolejną pozycją z tej serii chce się więcej i więcej. One po prostu wciągają człowieka bez reszty!.

MAMA DO SZEŚCIANU: (…) doskonała propozycja dla małych i dużych czytelników, ale obowiązkowy punkt dla dzieci, które są lub szykują się do roli starszego rodzeństwa.

KOKON FANTAZJI: Bartkowi śni się wieeele; jego nocne myśli mienią się baśniową dziwnością, delikatnym uśmiechem, fragmentami codzienności. Odbicie rzeczywistości przedszkolaka w lustrze snów ma niezaprzeczalny, niezwykle dziecięcy czar. Ileż w nim zadziwień, emocjonalnych wykrzyknień, trosk kilkulatka, jego zmartwień!

KIEDY MAMA NIE ŚPI: Zdecydowanie jest to lektura pełna humoru, więc lepiej nie sięgajcie po nią przed snem, a raczej w czasie aktywności dziecka. (…) Tekst jest dynamiczny, zawiera sporo dialogów i naprawdę trafnie wpisuje się w gusta młodych czytelników. Polecam!

BIBLIOTECZKA MALUCHA: (…) książka Bartek, Lenka i sny jest dokładnie taka, jak poprzednie publikacje Joanny Wachowiak – mądra i pełna humoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *