Opowiastki dla małych uszu

i_php2pLkkr

KSIĄŻECZKI SYNKA I CÓRECZKI: Bardzo lubię takie wartościowe książki. Nie dość, że takie krótkie opowiadania są wprost idealne do czytania zarówno młodszym jak i starszym dzieciaczkom, to na dodatek jest to wspaniały zagajacz do przeprowadzenia rozmów na różne ważne tematy.

TESTOWANIE: Przygoda z tą właśnie książką może być dla dziecka wspaniałym doświadczeniem, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. My po każdej z historyjek odkładałyśmy książeczkę na bok i dyskutowałyśmy dłuższą chwilę. (…) Tak wartościowe opowiastki na pewno warte są uwagi każdego rodzica, dlatego polecam tę książkę życząc satysfakcji z lektury. Moja ocena 10/10.

KARMELKOWY CZAS: (…) przeczytałam jedna historyjkę i… przepadłam! Nie znajdziecie tu płytkich historyjek o niczym, mających na celu jedynie załatanie czasu. (…) Każda historyjka niesie własna mądrość i czyni „Opowiastki dla małych uszu” niezwykle cenną (i piękną) pozycją biblioteczki małego wielbiciela książek.

ECHO ISTNIENIA: (…) książeczka już od samego początku przypadła do gustu mojej córeczce (…) powinna znaleźć się w każdym przedszkolu, szkole, znaleźć swoje miejsce w dziale dziecięcym biblioteki (…)

POMIĘDZY KARTKAMI: Książeczkę mogłabym polecić nawet najmłodszym dzieciom, bo opowiadania mają ciepły, spokojny klimat odpowiedni nawet dla jedno czy dwulatków. Troszkę starsi mogą natomiast nauczyć się wyciągać ciekawe wnioski z obserwacji leśnych zwierzątek. A wszystkich na pewno też zachwycą piękne, kolorowe ilustracje autorstwa Anity Głowińskiej.

CIEPEŁKOWO: Książka IDEALNA. Idealna pod każdym względem.

KSIĄŻKI NA CZACIE: (…) bardzo pozytywne, ciepłe, mądre (…).

MAŁA KA(F)KA: Już samo to zdrobnienie „opowiastki”, jest dla uszu miłe – delikatne. I zapowiada dokładnie to, co w samym środku.

FiKa: (…) to lektura uniwersalna: ułatwi zasypianie, pocieszy w chwilach smutku, pokaże maluchom, że świat jest piękny i warty poznania… (…) Nie są przy tym Opowiastki natrętnie dydaktyczne, raczej zachęcają do rozmowy niż stawiają jednoznaczne, niepodważalne wnioski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *