Kot kameleon

okładka

 

PAULINA ZABOREK, KULTURA LIBERALNA: „Kot kameleon” to historia przypominająca nam o wielkiej sile wyobraźni i wartości dziecięcego fantazjowania. A także o prostej potrzebie bliskości – z człowiekiem i ze zwierzęciem, której nie zastąpią technologiczne nowinki i modne współczesne rozrywki. Dodatkowym atutem książki – estetyczną wisienką na torcie – są przepiękne ilustracje Emilii Dziubak.

O TYM, ŻE…: Widzę to tak – szara koperta, nadawca: Minister Edukacji Narodowej, w środku lista lektur obowiązkowych dla uczniów szkół podstawowych. Przy jednym tytule dopisek – tłustym drukiem, na czerwono, z wykrzyknikiem – Zadać lekturę tuż przed wakacjami!

KOBIETNIK: To piękna opowieść, wzruszająca, pełna radosnych chwil, zwykłych-niezwykłych odkryć. I są tu koty! Mamy zatem idealnie dobrane składniki, piękne wydanie z zachwycającymi ilustracjami – cudowną historię rozgrzewającą serce!

DOMOWY BAJZEL: Niezwykła opowieść pełna spokoju i ciepła. Wypełniona po brzegi zapachem drożdżowych bułeczek, aromatycznego kakao i suszonych ziół. Opowieść przepięknie zilustrowana przez Emilię Dziubak (wiadomo!) i rewelacyjnie napisana przez Joannę Wachowiak. Czyżby mój nowy ulubiony duet?

ALEKSANDROWE MYŚLI: Joanna Wachowiak oczarowała mnie słowem i kreowaną historią od pierwszej strony, a razem ze mną w świat fantazji zanurzyli się obaj synowie.

KOKON FANTAZJI: Pogoda i optymizm czarują pozytywne emocje, wokół czytelnika robi się więc ciepło, po prostu dobrze; znakomity to kompres.

KUSIĄTKA: (…) cała ta magiczna aura poparta cudownymi ilustracjami sprawia, że ciężko się oprzeć tej książce i czytaniu kolejnych stron.

KAJECISKO: Niesamowicie tajemnicza atmosfera domu, niecodzienne zajęcie babci oraz czarny, nieufny kot sprawiają, że książka wciąga na dobre.

FIkA:To piękna opowieść o sile wyobraźni, ale też o budowaniu wrażliwości.

SIGNUM TEMPORIS: Powieść “Kot kameleon” porusza kilka ważnych zagadnień wywołujących emocje: począwszy od radzenia sobie z utratą bliskiej osoby, po wrażliwość na kwestię znęcania się nad zwierzętami. Przede wszystkim jest to jednak opowieść o sile wyobraźni, która nie ma żadnych granic.

KSIĄŻECZKI SYNKA I CÓRECZKI: Na początku wydawało mi się, że to będzie jedna z tych książek, które czytałam już wiele razy. (…) Jednak ta książka w niczym nie przypomina żadnej z tych książek. (…) jest naprawdę piękna. Nie tylko pod względem treści, ale także szaty graficznej.

MARCIN MROZIUK, ESENSJA: „Kot kameleon” to książka, która nie tylko wciąga młodych czytelników atrakcyjną fabułą, ale ponadto zawiera naprawdę mądre przesłanie. Najważniejsze jest zaś to, że Joannie Wachowiak udało się nasycić tę na pozór prostą historię najprawdziwszą magią.

TYLKO DLA MAM: „W całej tej opowieści czuć magię. Unosi się jakby między kartkami, ale nic nie jest do końca powiedziane. W niektórych opowieściach wiemy, że chodzi o magię. W innych rozwiązania są realistyczne. A tu… jest jedno i drugie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *